Westergrens Horse & Country -

WeH&C

 

Startlista - clear round 9/11 kl.11.00 

 

Första start kl.11.00.  Observera att man måste gå banan innan kl.11.00!!! Man kan även gå banan när vi höjer banan (dock väntar vi inte på att man ska hinna gå färdigt).

Tävlingen hålls inomhus. Framhoppning på utebanan intill. Max 6 st på framhoppningen. Det går bra att skritta fram i en liten hage bakom stallet (gödselstackshagen). Där kan man även stå och vänta med sin häst. Inga hästar skall stå utanför stallet (mot ridbanan.)

 

Alla tider är cirka-tider - det är viktigt att alla hinner med utan att stressa!  OBSERVERA att man måste mocka efter sin häst om den gödslar på anläggningen (gårdsplan, ridbanan, stallet)!!!!

PONNY - kl.11.00

                         20 cm               1a.  Polly Karlsson  -  Elvis

                                                  1b.  Lisen G. Wallgren  -  Zingo  

                                                  2.  Polly Karlsson  -  Elvis

                                             

                                 30 cm               3a.  Agnes Landin  -  Atlaz

                                                 3b.  Sienna Kemi  -  Ängla

                                                  4.  Elvira Karlsson  -  Adidaz

                                                  5.  Leah Holm  -  Gilja

                                                  6.  Molly Karlsson  -  April Star

                                                  7.  Alva Rigbrandt  -  Isadora

                                                  8.  Milla Fyhr  -  Lacky

                                                  9.  Ellen Brinkby  -  Gilja

                                                

                        Ca kl. 11.30                         

                         40 cm               10.  Agnes Landin  -  Atlaz

                                                  11.  Molly Karlsson  -  April Star

                                                  12.  Elvira Karlsson  -  Adidaz

                                                  13.  Hanna Ebermark  -  Lacky

                                                  14.  Sigrid Björkegren  -  Gilja

                                                  15.  Isolde Kemi  -  Gimli

                                                  16.  Tilde Ramö  -  Prillan

                                                  17.  Agnes Söderberg  -  Ängla

                                                  18.  Emilia Blick  -  Honey

                                                  19.  Leah Holm  -  Gilja

                                                  20.  Alva Ellison  -  Lacky

                                                  21.  Lisa Qvarnström  -  Puff

                                                  22.  Isabelle Karlsson  -  Queen

                                                  23.  Sienna Kemi  -  Honey

 

 

                                  Ca kl.12.15

                               50 cm              24.  Tilde Ramö  -  Prillan

                                                 25.  Isolde Kemi  -  Gimli

                                                 26.  Ella Seijser  -  Valentin Belåva

                                                 27.  Agnes Fahlström  -  Honey

                                                 28.  Linn Tunemar  -  Queen

                                                 29.  Tuva Forslund  -  Puff

                                                 30.  Frida Svensson  -  Buff

                                                 31.  Elsa Rigbrandt  -  Fredriksdals Tiffany

                                                 32.  Vega Markström  -  Unique

                                                 33.  Wilda Westergren  -  Quanita

                                                 34.  Tuva Forslund  -  Puff

                                                 35.  Ella Seijser  -  Valentin Belåva

                                                 36.  Elin Johansson  -  Banner Bay

                                                 37.  Sigrid Björkegren  -  Unique  

 

 

                       Ca kl.13.00                          

                              60 cm                38.  Ebba Almerus  -  M. Piece of Magic

                                                 39.  Wilda Westergren  -  Quanita

                                                 40.  Frida Svensson  -  Buff

                                                 41.  Elsa Rigbrandt  -  Fredriksdals Tiffany

                                                 42.  Vega Markström  -  Unique

                                                 43.  Tilde Törnström  -  Skattegårdens Sky

                                                 44.  Astrid Johansson  -  Tequila

                                                 45.  Ebba Hjärtsjö  -  Gina

                                                 46.  Malwa Jerndahl  -  Nicki

                                                 47.  Ellen Johansson  -  Unique

                                                 48.  Rebecka Hanssen  -  Queen

                                                 49.  Sofia Söderberg  -  Gilja

                                                 50.  Ingrid Häggström  -  Honey

                                                 

Pause - sladdning av framhoppning och banan. 

70 cm börjar ca kl. 13.30

                                               

                     70 cm                 51.  Stella Häll  -  Gina

                                                52.  Malva Thyni  -  Queen

                                                53.  Hanna Palm  -  Honey

                                                54.  Nora Augustsson  -  Bella

                                                55.  Astrid Johansson  -  Tequila

                                                56.  Emilia Svanberg  -  Tristan

                                                57.  Ebba Hjärtsjö  -  Gina

                                                58.  Ebba Almérus  -  M. Piece of Magic

                                                59.  Tim Ringqvist  -  Affie

                                                60.  Maja Chalmers  -  Puff

                                                61.  Alice Lindberg  -  Bella

                                               

                  Ca kl.14.00

                   80 cm                 62.  Stella Häll  -  Queen

                                              63.  Sara Wixell  -  Ballyvalleine Cashin

                                              64.  Emilia Svanberg  -  Tristan

                                               

                                            

                 90 cm                   65.  Elina Lintzén  -  Aquina Rose

                                              66.  Sara Wixell  -  Ballyvalleine Cashin

                                             

 

Pause  -  20 min  -  därefter ridhäst

Start ca kl. 14.40

 

  RIDHÄST

                    80 cm                 67.  Johanna Glänås  -  Belaro

                                               68.  Britt-Marie Nyqvist  -  Baggis

                                             

                    90 cm                 69.  Johanna Glänås  -  Belaro

                                               70.  Britt-Marie Nyqvist  -  Baggis

                                             

                           100 cm               71.  Bea Pettersson  -  Snickers

                                               72.  Ellinor J. Höög  -  Voici

                                               73.  Rebecka Wincrantz  -  Red Cloud

                                               

                         110 cm                 74.  Bea Pettersson  -  Snickers

                                               75.  Ellinor J. Höög  -  Voici

               

 

 

               

 Varmt välkomna! Vi håller cafeterian öppen med fika, godis, dricka och korv. Startanmälan görs i cafeterian innan start - kontant eller swisch.